ΟΛΗ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΟΦΗ ΣΤΗΝ PRE LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ 2023-24

ΟΛΗ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΟΦΗ ΣΤΗΝ PRE LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ 2023-24

H πρώτη φάση του πρωταθλήματος ξεκινάει στις 4 Νοεμβρίου και ολοκληρώνεται στις 16 Μαρτίου.

Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της Pre League 2023-24:

1η Αγωνιστική-Αποτελέσματα

ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας -ΑΣ Κέρκης 3 - 0 (25 - 0, 25 - 0, 25 - 0) (α.α)

ΑΣ Άρης-ΝΓΣΘ Ηρακλής 3 - 2 (22 - 25, 20 - 25, 25 - 20, 25 - 23, 18 - 16)

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΟ Αιγιαλέων 1 - 3 (26 - 24, 25 - 27, 18 - 25, 22 - 25)

ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου-ΓΣ Πανιώνιος 0 - 3 (27 - 29, 17 - 25, 22 - 25)

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΟΦΗ 2-3  (13-25, 25-21, 25-23, 12-25, 15-17).

2η αγωνιστική 

ΟΦΗ-ΓΣ Πανιώνιος 3 - 2 (26 - 24, 25 - 22, 25 - 27, 22 - 25, 20 - 18)

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 1 (19 - 25, 25 - 21, 25 - 21, 25 - 20)

ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΣ Άρης 3 - 1 (25 - 21, 20 - 25, 25 - 16, 25 - 13)

ΝΓΣΘ Ηρακλής- ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας 3 - 1 (25 - 19, 25 - 27, 25 - 14, 25 - 21)

3η αγωνιστική (18 Νοεμβρίου)

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΟΦΗ 0 - 3 (24 - 26, 17 - 25, 25 - 27).

ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας 3 - 1 (25 - 21, 25 - 27, 25 - 20, 25 - 14).

ΑΣ Άρης-ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 2 (25 - 18, 25 - 22, 20 - 25, 23 - 25, 15 - 9)

ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου-ΝΓΣΘ Ηρακλής 3 - 2 (25 - 23, 25 - 21, 22 - 25, 24 - 26, 17 - 15)

4η Αγωνιστική-Αποτελέσματα

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΣ Άρης 0 - 3 (23 - 25, 18 - 25, 22 - 25).

ΝΓΣΘ Ηρακλής-ΓΣ Πανιώνιος 3 - 1 (25 - 22, 25 - 18, 21 - 25, 25 - 20).

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης- ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας 2 - 3 (16 - 25, 24 - 26, 25 - 21, 25 - 19, 8 - 15).
ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου 1 - 3 (28 - 26, 16 - 25, 16 - 25, 28 - 30).

ΟΦΗ-Κέρκης Σάμου (ο Κέρκης Σάμου αποβλήθηκε απο το πρωτάθλημα).

5η αγωνιστική (2 Δεκεμβρίου)

ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου-ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 0 (25 - 15, 25 - 19, 25 - 19)

ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας-ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 2 (20 - 25, 20 - 25, 25 - 16, 25 - 23, 15 - 10)

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΟ Αιγιαλέων 3 - 1 (22 - 25, 25 - 14, 25 - 21, 25 - 14)

ΑΣ Κέρκης - ΝΓΣ Ηρακλής

ΑΣ Άρης - ΟΦΗ 1-3 (20-25, 25-23, 21-25, 23-25).

 

6η Αγωνιστική

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΓΣ Πανιώνιος 0 - 3 (14 - 25, 22 - 25, 16 - 25).

ΟΦΗ-ΝΓΣΘ Ηρακλής 3 - 0 (29 - 27, 25 - 18, 25 - 20).

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου 1 - 3 (18 - 25, 25 - 21, 19 - 25, 16 - 25).

ΑΣ Άρης-ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας 2 - 3 (23 - 25, 25 - 19, 25 - 22, 13 - 25, 12 - 15).

 

7η αγωνιστική (16 Δεκεμβρίου)

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 1 (24 - 26 25 - 15 25 - 19 25 - 9)
 
ΝΓΣΘ Ηρακλής-ΑΟ Αιγιαλέων 3 - 0 (25 - 20, 25 - 22, 28 - 26)

ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου-ΑΣ Άρης 3 - 0  (25 - 18, 25 - 20, 25 - 19)

ΑΠΣ Ήφαιστος - ΟΦΗ 2-3  (26-28, 33-31, 15-25, 25-21, 19-21)

8η Αγωνιστική (6 Ιανουαρίου)

ΟΦΗ-ΑΟ Αιγιαλέων 3 - 1 (25 - 22, 24 - 26, 25 - 16, 25 - 14)

ΑΣ Άρης- ΓΣ Πανιώνιος 3 - 0 (25 - 18 25 - 20 25 - 16)

ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας- ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου 1 - 3 (24 - 26, 18 - 25, 25 - 18, 19 - 25)

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΝΓΣΘ Ηρακλής 0 - 3 (11 - 25, 19 - 25, 18 - 25)

 

9η αγωνιστική 

ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου-ΟΦΗ 3 - 0 (25 - 18, 25 - 21, 25 - 18)

ΑΟ Αιγιαλέων- ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 1 (25 - 16, 25 - 22, 20 - 25, 25 - 15)

ΝΓΣΘ Ηρακλής-ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 1 (25 - 19, 25 - 22, 26 - 28, 25 - 21)

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας 3 - 0 (25 - 20, 25 - 17, 25 - 13)

 

10η αγωνιστική (20 Ιανουαρίου)

ΝΓΣΘ Ηρακλής- ΑΣ Άρης 0 - 3 (21 - 25, 21 - 25 23 - 25).
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου 0 - 3 (23 - 25, 19 - 25, 19 - 25).
ΑΟ Αιγιαλέων- ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 2 (25 - 19, 25 - 14, 16 - 25, 17 - 25, 17 - 15).
ΟΦΗ-ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 0 (25 - 16, 25 - 15, 25 - 15).

 

11η αγωνιστική (27 Ιανουαρίου)

ΓΣ Πανιώνιος-ΟΦΗ 2 - 3 (27 - 25, 25 - 23, 23 - 25, 17 - 25, 12 - 15)
ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 1 (25 - 19, 19 - 25, 25 - 12, 25 - 1)
ΑΣ Άρης-ΑΟ Αιγιαλέων 3 - 1 (19 - 25, 25 - 19, 26 - 24, 25 - 22)
ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας-ΝΓΣΘ Ηρακλής 1 - 3 (22 - 25, 29 - 27, 22 - 25, 23 - 25)

 

12η αγωνιστική (3 Φεβρουαρίου)

ΟΦΗ-ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 0 (25 - 16, 25 - 18, 25 - 14)

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΑΣ Άρης 3 - 2 (25 - 20, 18 - 25, 16 - 25, 25 - 20, 19 - 17).

ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας-ΑΟ Αιγιαλέων 3 - 1 (25 - 14, 22 - 25, 29 - 27, 25 - 23).

ΝΓΣΘ Ηρακλής-ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου 2 - 3 (23 - 25, 23 - 25, 25 - 20, 25 - 22, 12 - 15).

 

13η Αγωνιστική

ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας- ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 0 (25 - 15, 25 - 22, 25 - 22)

ΑΣ Άρης-ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 0 (25 - 23, 25 - 20, 25 - 12)

ΓΣ Πανιώνιος- ΝΓΣΘ Ηρακλής 3 - 1 (25 - 21, 24 - 26, 25 - 21, 26 - 24)

ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου- ΑΟ Αιγιαλέων 3 - 1 (25 - 19, 25 - 2,0 22 - 25, 25 - 21)

Ρεπό ο ΟΦΗ

 

14η αγωνιστική (17 Φεβρουαρίου)

ΜΓΣ Εθνικός - ΑΟ Φλοίσβος
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΠΣ Ήφαιστος
ΑΟ Αιγιαλέων - ΓΣ Πανιώνιος

ΝΓΣ Ηρακλής - ΑΣ Κέρκης
ΟΦΗ - ΑΣ Άρης 2-3 (23-25, 25-21, 25-20, 22-25, 13-15).

 

15η αγωνιστική

ΓΣ Πανιώνιος-ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 1 (25 - 16, 20 - 25, 28 - 26, 25 - 16)

ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας-ΑΣ Άρης 3 - 1 (24 - 26, 25 - 18, 28 - 26, 25 - 22)

ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου-ΑΣ Πανερυθραϊκός 3 - 0 (25 - 16, 25 - 23, 25 - 17)
ΝΓΣΘ Ηρακλής- ΟΦΗ 2-3 (22-25, 29-27, 25-23, 23-25, 13-15).

 

16η αγωνιστική (2 Μαρτίου)

ΟΦΗ-ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας 3 - 0 (25 - 8, 25 - 22, 25 - 17).

ΑΣ Άρης-ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου 2 - 3 (25 - 22, 20 - 25, 22 - 25, 25 - 22, 13 - 15).
ΑΟ Αιγιαλέων-ΝΓΣΘ Ηρακλής 3 - 1 (19 - 25, 25 - 23, 34 - 32, 25 - 21).

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΓΣ Πανιώνιος 0 - 3 (15 - 25, 23 - 25, 19 - 25).

17η αγωνιστική (9 Μαρτίου)

ΝΓΣΘ Ηρακλής- ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 - 0 (25 - 15, 25 - 22, 25 - 19).
ΓΣ Πανιώνιος- ΑΣ Άρης 0 - 3 (21 - 25, 20 - 25, 22 - 25).
ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου- ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας 3 - 1 (25 - 20, 24 - 26, 25 - 23, 25 - 14).
ΑΟ Αιγιαλέων- ΟΦΗ 0 - 3 (20 - 25, 24 - 26, 16 - 25).

18η αγωνιστική (16 Μαρτίου)

ΟΦΗ- ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου 3 - 0 (25 - 19, 25 - 16, 25 - 20)

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης- ΑΟ Αιγιαλέων 1 - 3 (21 - 25, 26 - 24, 21 - 25, 24 - 26)

ΑΣ Πανερυθραϊκός- ΝΓΣΘ Ηρακλής 1 - 3 (25 - 18, 21 - 25, 20 - 25, 19 - 25)

ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας-ΓΣ Πανιώνιος 0 - 3 (15 - 25, 23 - 25, 15 - 25)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ PRE LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ (TEΛΙΚΗ-ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ)

1. ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου  39 (16)

---------------------------------------
2. ΟΦΗ  38 (16)
3. ΓΣ Πανιώνιος  32 (16)

4. ΝΓΣΘ Ηρακλής  28 (16)

5. ΑΣ Άρης 27 (16)

---------------------------------------
6. ΑΟ Αιγιαλέων  20 (16)
7. ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας  16 (16)

8. ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης  8 (16)
9. ΑΣ Πανερυθραϊκός  5 (16)

*Το σωματείο ΑΣ Κέρκης αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.

Τα ζευγάρια των πλέι οφ

Ο.Φ.Η. - Α.Σ. Άρης
Γ.Σ. Πανιώνιος - Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής

 

Το πρόγραμμα της 1ης φάσης στα Play Off (πρόκριση στις 2 νίκες)
Pre League Ανδρών - Play Off - Πρώτος Αγώνας

Σάββατο 30 Μαρτίου 2024
Γ.Σ. Πανιώνιος - Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 3-0 (25-18, 25-19, 25-15)

Κυριακή 31 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο Βαρδινογιάννειο, 16.00: ΟΦΗ-Αρης 3-0 (25-20, 29-27, 25-16).

Pre League Ανδρών - Play Off - Δεύτερος Αγώνας

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο Μίκρας, 17.00: Α.Σ. Άρης - Ο.Φ.Η. 2-3 (16-25, 25-18, 25-18, 21-25, 11-15).

Διαιτητές: Βασιλειάδης, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.

Γυμναστήριο Κατσάνειου, 17.00: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής - Γ.Σ. Πανιώνιος 1-3 (30-32, 25-23, 22-25, 25-27)

Διαιτητές: Αβραμίδης, Δημητρίου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.

Η πρόκριση στον τελικό των Play Off κρίνεται στις 2 νίκες.

Pre League Ανδρών - Οι τελικοί των Play Off

Αναλυτικά ο ορισμός των αγώνων Play Off 2-3 του πρωταθλήματος της PRE LEAGUE Ανδρών μεταξύ των ομάδων:

Τετάρτη 10 Απριλίου 2024 - Πρώτος Αγώνας

Βαρδινογιάννειο, 17.00: Ο.Φ.Η. - Γ.Σ. Πανιώνιος 3-2 (25-23, 25-16, 28-30,18-25,16-14).

Σάββατο 13 Απριλίου 2024 - Δεύτερος Αγώνας

Γ.Σ. Πανιώνιος - Ο.Φ.Η. 3-0 (25-20, 25-22, 25-22)

Τετάρτη 17 Απριλίου - Τρίτος Αγώνας

Βαρδινογιάννειο, 17.00: Ο.Φ.Η. - Γ.Σ. Πανιώνιος

*Η ομάδα που θα συμπληρώσει δυο νίκες, παίρνει το εισιτήριο για την Volley League.