Αρχική
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΦΗ ΣΤΗΝ PRE LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ 2023-24
Game date | Home | Visitors | |
---|---|---|---|
1η αγωνιστική | ΜΓΣ Εθνικός | vs |
ΟΦΗ 2-3 (13-25, 25-21, 25-23, 12-25, 15-17). |
2η αγωνιστική Σαββατο 11/11, 3.30μμ Κλειστό γυμναστήριο ΒΑΚ |
ΟΦΗ | vs |
ΓΣ Πανιώνιος 3-2 (26-24, 25-22, 25-27, 22-25, 20-18). |
3η αγωνιστική Σάβαττο 18/11, 4μμ Kλειστό Γυμναστήριο Στέλιος Καλαιτζής |
ΑΣ Πανερυθραϊκός | vs |
ΟΦΗ 0-3 (24-26, 17-25, 25-27). |
4η αγωνιστική 25/11 | ΟΦΗ | vs | ΑΣ Κέρκης (o Kέρκης έχει αποβληθεί απο το πρωτάθλημα) |
5η αγωνιστική 2/12 Σάββατο 2/12, 8μμ Κλειστό γυμναστήριο Μίκρας |
ΑΣ Άρης | vs | ΟΦΗ 1-3 (20-25, 25-23, 21-25, 23-25). |
6η αγωνιστική 9/12 Σάββατο 9/12, 4μμ, Κλειστό ΒΑΚ |
ΟΦΗ | vs |
ΝΓΣ Ηρακλής 3-0 (29-27, 25-18, 25-20) |
7η αγωνιστική 16/12 (Σάββατο 16/12, 4μμ, ΔΑΚ Φλώρινας) |
ΑΠΣ Ήφαιστος | vs | ΟΦΗ 2-3 (26-28, 33-31, 15-25, 25-21, 19-21) |
8η αγωνιστική 6/01/2024 (Σάββατο 6/1/2024, 4μμ, Κλειστό ΒΑΚ) |
ΟΦΗ | vs | ΑΟ Αιγιαλέων 3-1 (25-22, 24-26, 25-16, 25-14) |
9η αγωνιστική 13/01 Σάββατο 13/1, 5.30μμ Κλειστό Σοφία Μπεφόν |
ΑΟ Φλοίσβος | vs | ΟΦΗ 3-0 (25-18, 25-21, 25-18) |
10η αγωνιστική Τετάρτη 24/01, 8.30μμ, Κλειστό ΒΑΚ | ΟΦΗ | vs | ΜΓΣ Εθνικός 3-0 (25-16, 25-15, 25-15) |
11η αγωνιστική Σάββατο 27/1, Κλειστό γυμναστήριο Ανδρέας Βαρίκας, 3μμ |
ΓΣ Πανιώνιος | vs | ΟΦΗ 2-3 (27-25, 25-23, 23-25, 15-25, 12-15) |
12η αγωνιστική 3/02 Σαββατο 3/2, 4μμ, Κλειστό ΒΑΚ |
ΟΦΗ | vs | ΑΣ Πανερυθραίκός 3-0 (25-16, 25-18, 25-14) |
13η αγωνιστική 10/02 | ΑΣ Κέρκης | vs | ΟΦΗ (ρεπό ο ΟΦΗ) |
14η αγωνιστική 17/02 Σάββατο 17/2, 4μμ, Κλειστό ΒΑΚ |
ΟΦΗ | vs | ΑΣ Άρης 2-3 (23-25, 25-21, 25-20, 22-25, 13-15). |
15η αγωνιστική 25/02 Κατσάνειο, 16.30: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής - Ο.Φ.Η |
ΝΓΣ Ηρακλής | vs | ΟΦΗ 2-3 (22-25, 29-27, 25-23, 23-25, 13-15). |
16η αγωνιστική 2/03 Κλειστό ΒΑΚ 4μμ, Σάββατο 2/3 |
ΟΦΗ | vs | ΑΠΣ Ήφαιστος 3-0 (25-8, 25-22, 25-17). |
17η αγωνιστική 9/03 Σάββατο 9/3, 3.30μμ, Κλειστό Αιγίου |
ΑΟ Αιγιαλέων | vs | ΟΦΗ 0-3 (20-25, 24-26, 16-25) |
18η αγωνιστική 16/03 | ΟΦΗ | vs | ΑΟ Φλοίσβος 3-0 (25-19, 25-16, 25-20). |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ PRE LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ (TEΛΙΚΗ-ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ)
Θέση |
Ομάδα | Αγ. | Βαθ. |
---|---|---|---|
1 | ΑΟ Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου | 16 | 39 |
2 | ΟΦΗ | 16 | 38 |
3 |
ΓΣ Πανιώνιος |
16 | 32 |
4 |
ΝΓΣΘ Ηρακλής |
16 | 28 |
5 | ΑΣ Άρης | 16 | 27 |
6 | ΑΟ Αιγιαλέων | 16 | 20 |
7 |
ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας |
16 | 16 |
8 | ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης | 16 | 8 |
9 | ΑΣ Πανερυθραϊκός | 16 | 5 |
*Το σωματείο ΑΣ Κέρκης αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.
Το πρόγραμμα της 1ης φάσης στα Play Off (πρόκριση στις 2 νίκες)
Pre League Ανδρών - Play Off - Πρώτος Αγώνας
Σάββατο 30 Μαρτίου 2024
Γ.Σ. Πανιώνιος - Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 3-0 (25-18, 25-19, 25-15)
Κυριακή 31 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Βαρδινογιάννειο, 16.00: ΟΦΗ-Αρης 3-0 (25-20, 29-27, 25-16).
Pre League Ανδρών - Play Off - Δεύτερος Αγώνας
Τετάρτη 3 Απριλίου 2024
Γυμναστήριο Μίκρας, 17.00: Α.Σ. Άρης - Ο.Φ.Η. 2-3 (16-25, 25-18, 25-18, 21-25, 11-15).
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.
Γυμναστήριο Κατσάνειου, 17.00: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής - Γ.Σ. Πανιώνιος 1-3 (30-32, 25-23, 22-25, 25-27)
Διαιτητές: Αβραμίδης, Δημητρίου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.
Η πρόκριση στον τελικό των Play Off κρίνεται στις 2 νίκες.
Pre League Ανδρών - Οι τελικοί των Play Off
Αναλυτικά ο ορισμός των αγώνων Play Off 2-3 του πρωταθλήματος της PRE LEAGUE Ανδρών μεταξύ των ομάδων:
Τετάρτη 10 Απριλίου 2024 - Πρώτος Αγώνας
Βαρδινογιάννειο, 17.00: Ο.Φ.Η. - Γ.Σ. Πανιώνιος 3-2 (25-23, 25-16, 28-30,18-25,16-14).
Σάββατο 13 Απριλίου 2024 - Δεύτερος Αγώνας
Ανδρέας Βαρίκας, Γ.Σ. Πανιώνιος -Ο.Φ.Η. 3-0 (25-20, 25-22, 25-22).
Τετάρτη 17 Απριλίου - Τρίτος Αγώνας
Βαρδινογιάννειο, Ο.Φ.Η. - Γ.Σ. Πανιώνιος 3-1 (30-28, 26-24, 26-28, 25-20)
Ο ΟΦΗ με 2-1 νίκες, επιστρέφει στην Volley League.