Ο ΟΦΗ διεκδικεί τίτλους στην Κρήτη σε Γυναίκες και Κορασίδες

Μετά την κατηγορία Νεανίδων, όπου αναδείχθηκε πρωταθλητής Κρήτης, ο ΟΦΗ διεκδικεί τον τίτλο στο νησί και σε άλλες δυο κατηγορίες.

Την κατηγορία Γυναικών, όπου πήρε και πέρσι τον τίτλο, αλλά και την κατηγορία Κορασίδων.

Στην κατηγορία Κορασίδων, ο ΟΦΗ θέλει ένα σετ για να προκριθεί τον τελικό, μετά τη νίκη που έκανε στο ΒΑΚ, με τον Κύδωνα τον οποίο κέρδισε με 3-0 σετ (25-10, 25-17, 25-16) αλλά τα πάντα θα κριθούν στη ρεβάνς, που θα γίνει στα Χανιά (στον άλλο ημιτελικό Ακρωτήρι-Πήγασος 1-3).

Στην κατηγορία Γυναικών, ο ΟΦΗ μετά τη νίκη στα Χανιά επί του Κύδωνα με 3-0 (20-25, 21-25, 20-25), είναι στην πρώτη θέση, της ημιτελικής φάσης, με 3 νίκες και μια ήττα, στην οποία μετέχουν ο ΟΦΗ, ο Πήγασος, ο Κύδων και η Μεσαρά.

Απο τις 4 ομάδες, οι δυο θα προκριθούν στον τελικό, για να διεκδικήσουν τον τίτλο.
Ηδη, η πρωταθλήτρια Κρήτης, ομάδα Νεανίδων του ΟΦΗ, βρίσκετα στην Αθήνα, για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό, την Δεξαμενή Μεταμόρφωσης και τον Ερυθρό Αστέρα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον οργανισμό βόλει του ΟΦΗ:

• ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ: Ο.Φ.Η. – ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ: 1-3 (23-25, 23-25, 25-22, 18-25)

• ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Ο.Φ.Η. – ΚΥΔΩΝ: 3-0 (25-10, 25-17, 25-16)

• ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΓΡΥΠΑΣ – Ο.Φ.Η.2: 3-0

• ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ: Ο.Φ.Η. – ΓΕΙ: 0-3 (23-25, 15-25, 21-25)

• ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΚΥΔΩΝ – Ο.Φ.Η.: 0-3 (20-25, 21-25, 20-25)